21 вересня щорічно відзначається Міжнародний День миру. Він був заснований ООН для того, щоб підкреслити важливість миру між усіма країнами і безглуздість воєн. Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. І в 2024 році Україна величезною ціною бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни. Працівники бібліотеки-філії села Порик, Історичного музею імені Василя Порика та сільського Будинку культури підготували та провели годину творчості " Голуб миру" Учасники нашого заходу бажають всім миру, добра, здоров’я, щастя, мирного неба, яскравого сонця, хай швидше припиниться війна і голуб Миру прилетить в Україну!!!
Публікації
Показано дописи з вересень, 2024
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Щасти тобі, моє найкраще місто! Зростай у добрі, у достатку, у мирі. Хай буде рясним калинове намисто Років твоїх довгих, людей твоїх щирих! Щиро вітаємо славне місто Хмільник з 662-річчям! Бажаємо процвітання на мирній землі в найкращій державі світу, що зветься Україна! З нагоди свята бібліотека-філія села Порик презентує книжкову виставку «Хмільник- перлина Поділля»
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
17 вересня 2024 року літературна спільнота України відзначає 160-річчя одного з найвидатніших постатей в історії української літератури Михайла Коцюбинського. Михайло Коцюбинський – український письменник-модерніст, видатний естет і людинознавець, художник слова, майстер імпресіоністичного малюнка. Сонце, природа, людина – три виміри творчості письменника. Письменник був високоосвіченою людиною і читав дуже багато. Знав дев'ять мов — три слов'янські: українську, російську, польську; три романські: французьку, італійську, румунську і три східні: татарську, турецьку та циганську. Твори М. Коцюбинського ще за його життя були широко відомі як в Україні, так і за її межами. За кордоном їх друкували польською, чеською, молдавською, шведською, німецькою, французькою та іншими мовами. З нагоди 160-річчя від дня народження «великого сонцелюба» в бібліотеці-філії села Порик організовано книжкову виставку-персоналію "Михайло Коцюбинський - великий українець"
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
"Зробимо Україну чистою разом!" Під таким гаслом проходить в Україні Всесвітній день прибирання "World Cleanup Day". Ця глобальна ініціатива, яка об’єднує 90 мільйонів учасників із 211 країн світу, має на меті формування культури чистоти, відповідального поводження з відходами та підвищення екологічної свідомості серед громадян. Працівники Порицької бібліотеки-філії, Історичного музею імені В. Порика та Сільського Будинку культури приєднались до ініціативи та здійснили благоустрій прилеглої тиреторії нашого закладу
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
9 вересня виповнюється 255 років з дня народження Івана Петровича Котляревського – одного з найшанованіших у нас письменників. Його твори видаються в Україні великими тиражами та виходять в перекладах за межами нашої країни. Його безсмертна «Енеїда» й вічно юна «Наталка-Полтавка» з часом не тьмяніють і не забуваються, а продовжують чарувати нових читачів. Вся творчість Котляревського й сьогодні дає нам естетичну насолоду, зберігаючи красу своєрідного і неповторного взірця. Гуманістичний пафос його творів співзвучний нашим ідеалам боротьби за свободу людини і людства. Ім’я Івана Котляревського назавжди вписане в історію української і світової літератури. До ювілейної дати письменника, драматурга, перекладача, просвітителя, першого класика нової української літератури бібліотека-філія села Порик презентує книжкову виставку-персоналію «Іван Котляревський - велике серце Украіни»
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
Сьогодні – День пам’яті Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Саме 29 серпня 2014 року стався один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом. Коли українські військові колонами виходили «зеленим коридором», росіяни порушили домовленості та розстріляли їх. Ті трагічні події розгорталися саме на полях соняхів, які вже дозрівали. І саме під цими соняхами сотні Захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя за незалежність нашої країни. Щорічно в цей день ми згадуємо не лише тих, хто загинув під Іловайськом, а й вшановуємо пам’ять усіх полеглих Захисників і Захисниць України в сучасній російсько-українській війні, починаючи з 2014 року. Боротьба проти російського агресора згуртувала українську націю. Україна може спертись на широку підтримку громадян, бо на захист незалежності держави стали жителі всіх, без винятку, регіонів нашої країн...
- Отримати посилання
- X
- Електронна пошта
- Інші додатки
24 серпня Україна відзначає найбільше державне свято – 33-тю річницю Незалежності. Воно встановлене на честь виняткової історичної події – ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР абсолютною більшістю голосів Акту проголошення незалежності України. Цей документ увінчав тисячолітні прагнення Українського народу мати власну суверенну державу і самостійно визначати свою долю. Долаючи надзвичайно багато викликів на своєму шляху, Україна відстояла свободу та європейський вибір революціями, а нині захищає суверенітет та територіальну цілісність від російського агресора. Ми віримо, перемога буде за нами, як проростає квітка з маленької насінини, як проросла наша незалежність із великого прагнення українців до волі. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з книжковою виставкою "Я частинка своєї країни, Україною зветься вона" та вітаємо із найголовнішим державним святом нашої країни!