Публікації

Показано дописи з жовтень, 2024
Зображення
  17 жовтня народився Іван Драч(1936-2018) - украінський поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч Автор "Балади про соняшник", "Думи про вчителя" і "Чорнобильської Мадонни". В бібліотеці-філії села Порик підготовлено книжкову виставку-портрет «Іван Драч - поет, драматург, перекладач і критик» , присвячену творчості українського поета.
Зображення
  Лелека - народний символ УкраЇни. Ще з давніх часів білий лелека вважався птахом долі, провісником щастя і добробуту. Селяни вірили, що в дім, на якому з’явилося гніздо, прийде щастя і злагода, в сім’ї припиняться сварки, діти ростимуть здоровими і не хворітимуть. Село, в якому поселилося багато лелек, могло розраховувати на багатий урожай і не боятися посухи. Вважалося, що чорногузи добре розуміються в людях: селяться лише у добрих і працьовитих. Бібліотека-філія села Порик спільно з Історичним музеєм імені Василя Порика та сільським Будинком культури провели годину творчості «Лелека - символ України» , під час якого присутні мали змогу власноруч виготовити з природніх матеріалів народний символ нашої Батьківщини.
Зображення
  В бібліотеці-філії села Порик розгорнула свої полички книжково-ілюстративна виставка «Вернісаж українського живопису» , присвячена Дню художника в Україні. Український живопис займає помітне місце в кращих досягненнях художньої культури, відображуючи творчу обдарованість українського народу. Відзначаючи День художника, ми спробуємо зануритися в красу, яку натхненно передали через свої картини митці. Розглядаючи картини, будемо намагатися отримати життєдайну енергію. яка допоможе подолати сумні суворі будні. У всякому разі космічна енергетика картин спрямована передати глядачам багато позитивних емоцій.
Зображення
  БІБЛІОТЕЧНИЙ КОВОРКІНГ Коворкінг - це принципово нова модель роботи бібліотеки з користувачами. Це простір для самостійної роботи в приміщені бібліотеки, місце зустрічей, та інтелектуального дозвілля. Адже бібліотека є не тільки місцем, де можна взяти книжку та познайомитись з українською культурою, а також це місце де можна змістовно, цікаво, корисно провести час.
Зображення
  «Серця, що об‘єднують»- під такою назвою відбувся сьогодні майстер-клас з виготовлення оберегів для наших захисників. Захід приурочено до Дня захисників та захисниць Украіни, який традиційно відзначається 1 жовтня Бібліотека-філія села Порик спільно з Історичним музеєм імені Василя Порика та сільським Будинком культури організували та провели цей захід. Учасники заходу вкладали у свої вироби максимум позитиву, тепла та віри у Перемогу. Згодом ці обереги будуть передані мужнім воїнам, що боронять наш спокій від ворога. Віримо, що ці обереги будуть захищати їх від бід, надавати сил у боротьбі з ворогом та зігрівати душу.
Зображення
  1 жовтня в Україні святкують День захисників та захисниць України. Цей день приурочений до вшанування військових, які присвятили своє життя захисту країни та її суверенітету Бібліотека-філія села Порик до свята презентувала книжкову виставку «А ми тую козацькою славу збережемо» Сучасна українська армія береже бойові традиції предків, тому у війську з’явилися назви з іменами легендарних українських полководців та уславлених формацій минулого. Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв – головний убір "мазепинка", нарукавний тризуб. А гасло "Слава Україні! – Героям слава!" стало офіційним вітанням
Зображення
  У день пам’яті жертв Бабиного Яру 29 вересня вшановуються 83-ті роковини від початку масових розстрілів мирного населення, військовополонених, ромів, євреїв, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29-30 вересня 1941 року). Лише за два дні 29–30 вересня 1941 року нацисти розстріляли тут майже 34 тисячі київських євреїв. А впродовж двох років німецької окупації Бабин Яр «забрав» життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, українських націоналістів, полонених, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних, в’язнів концтаборів. Бабин Яр став одним з найбільших місць масових розстрілів цивільних, скоєних нацистами під час Другої світової війни. Це одна із, на жаль, багатьох трагічних сторінок нашої історії, яка залишається болючим нагадуванням про минуле. Сьогодні, коли Україна знову страждає від війни, ми продовжуємо писати нові трагічні глави в історії. Сьогодні ми стаємо свідками не менш жорстоких й кривавих злочинів, що знову відбуваються на українській землі. В бібліотеці-філії ...
Зображення
  Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотека сьогодні – це точка опори, на якій будується простір культурного суспільства. Звичайно, зараз можна завантажити й купити майже будь-яку книгу, але! По-перше, усіх книг не купиш, а в бібліотеці їх можна взяти абсолютно безкоштовно. А по-друге, в бібліотеці є особлива, чарівна «книжкова» атмосфера, яка об’єднує однодумців. Адже сучасна бібліотека поєднує в собі освіту та інформування, надаючи доступ до свого фонду, та, крім цього, відкриває електронний ресурс для читачів. Бібліотека-філія села Порик до свята провела для своїх юних читачів відео-подорож «22 цікавих факти про книги та бібліотеки». Тут вони дізнались про найтовстішу в світі книгу, найперші бібліотеки та багато інших цікавих фактів . Також для відвідувачів святкового заходу проведено майстер-клас «Закладка-олівець для улюбленої книжки». Адже, коли в книжці є закладка, то книжка виглядає охайною. Сторінки в книзі не заломлені, не пом’яті. І к...