Публікації

Показано дописи з січень, 2025
Зображення
  29 січня Україна вшановує подвиг юних Героїв, що полягли під станцією Крути, захищаючи нашу державу, в далекому 1918 році. Бій під Крутами – це героїчно-трагічна подія, яка знаменувала початок національного пробудження українців та усвідомлення святого обов’язку боронити рідну землю, яке зародилося у серцях найкращих представників українського студентства. Події більш як столітньої давнини, як не гірко визнавати, ідентичні реаліям сьогоднішнього дня, коли знову змушені виборювати та захищати свою незалежність українці. Серед Героїв сьогодення є багато і вчорашніх студентів та школярів. З метою вшанування подвигу українських юнаків, які героїчно боронили Україну у бою під Крутами та віддаючи шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і крутянці, сьогодні стали на оборону української держави, працівники КЗ"Історичний музей імені Василя Порика", бібліотеки-філі села Порикї та Порицького сільського Будинку культури, спільно з вчительським колективом Порицьког...
Зображення
  Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначається 27 січня, в річницю визволення нацистського концентраційного табору Аушвіц-Біркенау, який став свідком знищення щонайменше мільйону українських, угорських, польських, французьких, чеських, словацьких і грецьких євреїв, а також мешканців інших країн, і близько 120 тисяч інших ув'язнених (поляків, ромів, радянських військовополонених та інших). Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Вшанування пам’яті жертв Голокосту на українській землі ніколи не припиниться. Україна пам’ятає! В бібліотеці-філії села Порик підготовлено книжкову виставку-пам'ять "Голокост - розіп'ята душа на хресті"
Зображення
  Мару́ся Чура́й (1625–1653) — напівлегендарна українська народна співачка та поетеса часів Хмельниччини, яка, за переказами, жила в Полтаві. Їй приписують авторство низки відомих у народі пісень: «Ой не ходи, Грицю», «Котилися вози з гори», «Засвистали козаченьки» тощо. Починаючи з 1960-х років щодо історичності постаті Марусі Чурай тривають дискусії. Зокрема, музикознавець Леонід Кауфман доводив, що Маруся Чурай існувала, а Григорій Нудьга вважав її літературною легендою, яку створив Олександр Шаховський. Про неї нема жодних документальних відомостей, вона є своєрідним образом-символом, уособленням української жінки — творця народної поезії. До 400-річчя від дня народження Марусі Чурай в бібліотеці-філії села Порик підготовлено книжкову виставку "Дівчина з легенди"
Зображення
  22 січня відзначають особливе свято – День Соборності України. Він символізує об'єднання людей і їхню спільну боротьбу за свободу рідної держави. Соборність України - це духовне й фізичне єднання (цілісність) всіх територій, які історично належали нашому народові, недоторканність кордонів держави та самоідентичність кожного громадянина. Працівники Будинку культури, бібліотеки-філії села Порик та КЗ "Історичний музей імені Василя Порика" провели творчу толоку "Ланцюг єднання" та тест-гру "Соборна Україна" з метою виховання любові до рідного краю, гордості за свою країну, шанобливого ставлення до неї та виховання патріотичних почуттів.
Зображення
  «НЕЗЛАМНІ КІБОРГИ» Під так назвою у Порицькій бібліотеці-філії створена тематична книжкова виставка. Пропонуємо увазі читачів книги, які не залишать нікого байдужими, адже вони про життя і смерть, про відчайдушність і страх, про любов і дружбу, про те – що і чому захищали у терміналах Донецького аеропорту українські бійці – кіборги. 20 січня в Україні відзначають День пам'яті захисників Донецького аеропорту або День пам'яті кіборгів . В цей день вшановують захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. В обороні аеропорту брав участь і наш земляк, житель села Журавне Скляров Дмитро Сергійович. 20 січня молодший сержант Скляров Д. зник безвісти після підриву російсько-терористичними угрупуваннями другого поверху нового терміналу Міжнародного аеропорту «Донецьк». Ідентифікований завдяки експертизі ДНК. Вічна шана героям!
Зображення
  19 січня 2019 року виповнюється 216 років від дня народження американського письменника, поета, критика, журналіста Едгара Аллана По. Едгар По був одним із перших американських професіоналів короткого оповідання (новели) і засновником детективу. Шанований за внесок у народження жанру наукової фантастики. Він був першим відомим американським письменником, який намагався заробляти винятково творчістю — тому упродовж життя По потерпав від матеріальної скрути. Едгар Аллан По справедливо вважається основоположником детективної та фантастичної (передовсім, наукової фантастики, містики та фантастики жахів) у США та в Новому світі в цілому. Не меншим є значення По для поезії та малого драматичного оповідання. В бібліотеці-філії села Порик створена книжково-ілюстративна виставка «Загадковий світ Едгара Аллана По»