Публікації

Показано дописи з лютий, 2025
Зображення
  25 лютого відзначається День української жінки. В українській традиції жінка завжди була берегинею роду та сімейного вогнища, але водночас – активною учасницею суспільних і політичних процесів. Українки завжди брали активну участь у визвольному русі, культурному відродженні, політиці та освіті. Лесі Українці, Ользі Кобилянській, Соломії Крушельницькій і багатьом іншим вдалося довести, що жінка може бути не лише берегинею домашнього вогнища, а й творцем, лідеркою та символом національної гідності. В бібліотеці-філії села Порик до Дня української жінки створена книжкова виставка "Світ жіночої поезії" . На виставці представлені поетичні твори талановитих сучасних українок, які своєю любов'ю, сміливістю та працею змінюють Україну на краще.
Зображення
  Мова — це більше, ніж слова. Це пам’ять поколінь, код нації, основа ідентичності. Століттями українську забороняли й викорінювали, але ми її зберегли і сьогодні вона впевнено звучить в наших вустах. До Міжнародного дня рідної мови, який традиційно відзначається в усьому світі 21 лютого, наша бібліотека підготувала для відвідувачів книжкову виставку "Рідна мова - серця мого подих"
Зображення
  З метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні працівниками бібліотеки-філії села Порик, Історичного музею імені Василя Порика та сільського Будинку культури було проведено історичну годину «На варті наших душ - Небесна Сотня» Продовженням заходу стала тиха акція «Ангели пам‘яті» Як тоді, під час Революції Гідності, так і сьогодні, свободу України виборюють найдостойніші. На жаль, унаслідок повномасштабної воєнної агресії росії, Україна має уже не тільки Небесну Сотню, а й ціле Небесне військо
Зображення
  Сьогодні Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні – ста семи загиблих учасників Революції Гідності та активістів Майдану, які загинули з початком російської агресії на сході України. Вони віддали своє життя, протестуючи проти намірів повернути країну під російське ярмо й позбавити її європейського майбутнього. Завдяки їхній жертві Україна здобула першу перемогу у битві, що триває й донині. В бібліотеці-філії села Порик створена книжкова виставка "Небесна Сотня - то в душі вогонь" . На виставці представлені книги та періодичні видання, які висвітлюють події під час Революції гідності, розповідають про героїзм її учасників
Зображення
  Герб (походить від німецького слова erbe – спадок) – це символ, який презентує країну як суверенну незалежну державу. Його зображають на офіційних документах, печатках, грошових і знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ. Головним елементом герба Украіни є ТРИЗУБ. Тризуб є символом, в якому закодована сила української нації, її дух, традиції та століття боротьби за незалежність. До дня державного Герба Украіни для наймолодших відвідувачів була проведена виховна година "Наш символ - воля"
Зображення
  20 лютого 1905 року – у селі Дермань на Рівненщині в заможній селянській родині Олексія Антоновича й Настасії Улянівни Самчуків народився один з найвизначніших українських письменників XX століття Улас Самчук. Зарубіжні дослідники називали його «українським Гомером», вказуючи, що він відкрив світові досі невідому Україну. Улас Самчук є автором шістнадцяти романів, серед яких трилогія «Волинь», «Гори говорять», «Марія», збірки оповідань «Месники», «Віднайдений рай», низки повістей, оповідань і статей. Він одним з перших розповів світові про трагедію Голодомору 1932-1933 років. У 80-х роках йшли розмови про висунення Уласа Самчука на Нобелівську премію за «Волинь», але, на жаль, до кінця справа не була доведена. Ім’я Уласа Самчука було добре знане за кордоном та майже невідоме в Україні. Тільки в роки незалежності його твори почали видаватись в Україні, кращі з яких було внесено до шкільних і вузівських програм, про нього заговорили літературознавці, з-за океану повернулись докуме...
Зображення
  Сьогодні ми відзначаємо особливе свято - припадає на 19 лютого День державного герба України. У цей самий день 33 роки тому український парламент затвердив тризуб одним із символів нашої держави. Тризуб є дуже давнім символом, оскільки схожий на нього знак зустрічався ще за часів Трипілля, близько V-III тис. до н.е. Чіткі зображення оригінального тризуба можна помітити на предметах побуту, зброї та грошах, які дійшли до нас з X століття. Ба більше, це був особистий знак Володимира Великого. Тризуб не тільки карбувався на монетах разом з портретами князя, а й був на печатках договорів, які Київська Русь укладала з іншими країнами. Згодом керівники УНР обрали його на знак соборності нашої країни. Пізніше він став символом боротьби українців за свободу. Це добре розуміли у Радянському Союзі і забороняли його. У червні 1991 року, щоб створити Державний герб, оголосили конкурс. Було запропоновано сотні варіантів і майже всі вони включали зображення тризуба. Переможцем стала спільна ро...
Зображення
  16 лютого Україна відзначає особливе державне свято — День єднання. Його запровадили у 2022 році як символ стійкості, згуртованості та непохитності українців перед загрозами. Це свято стало ще одним нагадуванням про силу нашого народу, який, попри всі виклики, продовжує боротися за свою незалежність. Напередодні свята працівники бібліотеки-філії села Порик, Історичного музею імені Василя Порика та Порицького сільського Будинку культури провели для наймолодших відвідувачів виховну годину "День Єднання" та годину творчості "Єдність заради миру" . Ми продовжуємо боротися за свою свободу та незалежність! Нехай мирне небо якнайшвидше повернеться в наші домівки, а сила єдності приведе нас до перемоги!
Зображення
  15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році. З глибокою шаною згадуємо сьогодні всіх, хто загинув під час виконання свого військового обов'язку за межами України. В бібліотеці-філії села Порик для відвідувачів організована книжкова виставка-вшанування «Афганістан: біль та пам‘ять»
Зображення
  Незважаючи на те, що лютий — місяць холодний та морозний, ми все одно його любимо за те, що святкуємо в ньому світле та чарівне свято всіх закоханих — день святого Валентина. Цей день в нашій країні відзначають не так давно, але він став вже досить популярним, і всі ми залюбки поринаємо в атмосферу його чарівності. Любов — почуття світле і добре. Вона може бути до Батьківщини, до рідного міста, до матері, до дівчини чи хлопця, і, звичайно, до книги, до читання. В цей день свої почуття ми виражаємо — «валентинкою», листівкою у вигляді сердечка, яка є незмінним атрибутом цього романтичного свята. Працівники бібліотеки-філії села Порик, Історичного музею імені Василя Порика та сільського Будинку культури організували та провели годину творчості «Текстильне сердечко для найрідніших"  
Зображення
  #Пост_подяки Книга-найкращий подарунок. А коли вона подарована бібліотеці, де її прочитає не один десяток користувачів, то це найцінніший подарунок. Нещодавно бібліотека-філія села Порик отримала в подарунок від Табуленко Михайла Васильовичакниги у подарунок. «Святе Євангеліє» та «Апостол» на старослов‘янській мові та продубльовано українською мовою. Шановний Михайло Васильович, щиро та безмежно вдячні Вам за дарунок. Бажаємо миру, здоров’я, добробуту і наснаги на добрі справи!