24 серпня Україна відзначає найбільше державне свято - День Незалежності. Воно встановлене на честь виняткової історичної події - ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР Акта проголошення незалежності України. Цей документ увінчав тисячолітні прагнення Українського народу мати власну суверенну державу і самостійно визначати свою долю.
До своєї незалежності Україна йшла довгим шляхом. Її початком є існування Антської держави, державного об'єднання полян Русі, згодом об' єднання Руської держави з центром у Києві. З розпадом Київської держави традиції державності перейшли до Галицько-Волинського князівства. Далі було Литовсько-Руське велике князівство.
У 17 ст. на території сучасної України починає формуватися Козацька держава. Понад сто років козаки боролися за незалежність України, але досягти її їм так і не вдалось. У 18 ст. український народ втратив свою державність і опинився у межах двох імперій - російської та Австрійської на наступні двісті років.
У 19- на початку 20 ст. зароджується український національний рух, який привів до Української революції. Формується Центральна Рада, яка своїм третім Універсалом проголошує про створення Української Народної Республіки, а четвертим Універсалом оголошує незалежність УНР. Однак УНР як держава проіснувала не довго. Український народ втратив шанс мати власну державу до кінця 20 ст. Тому правильно вважати, що 24 серпня 1991 року Україна відновила незалежність.
Цього року найбільше національне свято є особливим і тривожним, адже Україна протистоїть повномасштабному вторгненню росії. Наша незалежність оплачена дорогою ціною - великою кількістю життів тих, хто боровся за ідею вільної України зі зброєю в руках і без неї, незліченною кількістю років втраченої свободи тих, хто сидів за неї у таборах та в'язницях.
Наша незалежність і сьогодні оплачується життям наших захисників,які зупинили навалу і наближають перемогу.
РФ прагне забрати в українців право на власне минуле і власну ідентичність. А ще їм потрібна українська історія. Спадщина середньовічної Русі, центром якої був Київ, і землі сучасної України є вагомими елементами російського імперського міфу.
Саме тому, просвітницький захід до Дня Незалежності України: " І Є ДЕРЖАВА УКРАЇНА, І Є ЇЇ НЕСКОРЕНИЙ НАРОД", який відбувся в приміщенні КЗ"Історичний музей імені Василя Порика" за участі бібліотеки-філії села Порик та Порицького Будинку культури, акцентований на період Київської Русі, як одному з основних періодів державотворення. Відвідувачам представлена доповнена новими експонатами виставка:" Україна-Русь: Споконвічна земля".
доповнена новими експонатами виставка:" Україна-Русь:Споконвічна земля".
Коментарі
Дописати коментар