Публікації

Показано дописи з листопад, 2023
Зображення
  Серед зимових свят одним з найцікавіших є свято Андрія Первозванного, чи, як його ще називають у народі, Калита. Стародавня християнська легенда каже, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнство в самому Царгороді, на березі Чорного моря та в околицях нашої столиці - Києві. Нагадати про старовинні народні обряди та звичаї вирішила і наша бібліотека, створивши книжкову виставку "30 листопада - День Андрія Первозваного". На виставці зібрана література про українські обрядові дійства, прикмети, прислів'я, тексти пісень, пов'язаних з релігійними святами та народними звичаями.
Зображення
  До 160 річчя від дня народження видатної української письменниці – демократки Ольги Юліанівни Кобилянської (27.11.1863 – 21.03.1942 рр.) бібліотека-філія села Порик підготувала книжково-ілюстративну виставку «Усі мої думки тобі, народе вільний, і пісня серця, музика душі тобі!». Ольга Кобилянська – авторка повістей, численних оповідань, новел, нарисів про життя, – людина незвичайної долі, яка заслужила всенародну пошану, любов і визнання. Майбутня письменниця з раннього дитинства самостійно опановувала знання та багатство світової культури, служила словом своєму народові і піднялася до вершин світового мистецтва. Майстриня драматичної повісті та оповідань на теми утиску українського жіноцтва, кризового становища села, порушувала питання етики та моральної досконалості людини в умовах насильства та соціальної несправедливості.
Зображення
  Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. Цьогоріч ми вдруге віддаємо шану жертвам сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни. Нинішні трагічні події та чергові злочини росіян демонструють, що жива пам’ять – надзвичайно важлива. Цього дня згадаємо про мільйони людських життів, які втратила Україна. Бібліотека-філія підготувала книжкову виставку-пам'ять "Голгофа голодної смерті", де зібрані художні та документальні твори, спогади очевидців про цю жахливу трагедію.
Зображення
  День Гідності та Свободи — знакове державне свято, встановлене на честь початку двох революцій: 2004-го та 2013 років. Цей день — символ творення новітньої історії держави, пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм українців, які відстояли свої споконвічні цінності: свободу, демократію та європейськість. Гідність і свобода, воля і незалежність, права людини — це цінності, що визначають фундамент української нації та крізь століття вели покоління наших предків до мети: соборної незалежної держави. Це цінності, що плекали мрію, будували шлях до її втілення й нині дають силу та мужність захищати рідну землю від ворога. До свята у Порицькій бібліотеці-філії відбулась презентація книжкової виставки «Україна -країна гідності і свободи"
 Бібліотека-філія щиро вітає земляків із Днем села  і дякує Бачинській Галині, Луковецькій Надії та Гарболінській Галині за надані фото з домашніх архівів.
Зображення
  У листопаді святкує свій день народження Ірен Роздобудько — українська письменниця, ілюстраторка. Володарка відзнак Коронація слова (тричі), Золотий письменник України. Всі книги Ірен Роздобудько - це жіночі романи в хорошому сенсі цього слова. А з творчістю письменниці можна ознайомитися завітавши до нашої бібліотеки. Для поціновувачів творчості письменниці у нас створена літературна вітрина " Ірен Роздобудько - "Золотий письменник України"
Зображення
  Європейський день протидії торгівлі людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища. У нашій бібліотеці підготовлена виставка -застереження "НІ Торгівлі людьми". Відвідувачі бібліотеки мають змогу дізнатись важливу інформацію, як можна себе захистити, що потрібно знати, аби не потрапити до небезпечної ситуації сучасного рабства. Адже ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.
Зображення
  ТИХ ДНІВ У ПАМ'ЯТІ НЕ СТЕРТИ І СЬОГОДНІ... 28 жовтня Україна відзначає 79 річницю Вигнання нацистських окупантів з України. В цю пам' ятну дату ми вшановуємо всіх борців із нацизмом та жертв Другої світової війни і схиляємо голови перед пам'ятю про безстрашних синах і дочках нашого народу, які загинули в боях, постраждали від дій окупантів, боролись пліч-о-пліч з воїнами європейських країн. Адже у зв' язку з відсутністю власної держави Україна стала однією з головних арен світової бійні, а українці - воїнами фактично всіх армій. Друга світова війна розпочалась внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичного режиму Німеччини і комуністичного режиму СРСР. У 1939-1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людства, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого Україні і українському народові було завдано величезних втрат. Із вигнанням нацистів Україна не отримала волю, а опинил
Зображення
  28 жовтня відзначають 79-ту річницю вигнання нацистських окупантів з України. Цього дня вшановують пам'ять всіх українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів з нашої країни. Саме цього дня 1944 року з території України вигнано останнього солдата нацистського рейху. В бібліотеці підготовлена книжкова виставка-факт "Друга світова війна в історичній пам'яті України", де зібрані книги про причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії українського народу - Другої світової війни
Зображення
  Мова в Україні завжди була ключовим, визначальним моментом усіх наших доленосних історичних подій. В умовах новітньої російсько-української війни українська мова вже вкотре стає ознакою всього, що асоціюється з демократією, гуманізмом, світовим прогресом і надією на цивілізоване європейське майбутнє. До Дня української писемності та мови в нашій бібліотеці презентовано книжкову виставку « Із слова починається людина, із мови починається мій рід» Помолимось за нашу Неньку Україну рідним материнським словом. І наша молитва буде почута, бо то промовлятиме сама душа.