ТИХ ДНІВ У ПАМ'ЯТІ НЕ СТЕРТИ І СЬОГОДНІ...

28 жовтня Україна відзначає 79 річницю Вигнання нацистських окупантів з України. В цю пам' ятну дату ми вшановуємо всіх борців із нацизмом та жертв Другої світової війни і схиляємо голови перед пам'ятю про безстрашних синах і дочках нашого народу, які загинули в боях, постраждали від дій окупантів, боролись пліч-о-пліч з воїнами європейських країн. Адже у зв' язку з відсутністю власної держави Україна стала однією з головних арен світової бійні, а українці - воїнами фактично всіх армій.
Друга світова війна розпочалась внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичного режиму Німеччини і комуністичного режиму СРСР. У 1939-1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людства, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого Україні і українському народові було завдано величезних втрат. Із вигнанням нацистів Україна не отримала волю, а опинилася під іншим пануванням. СРСР ставив за мету не визволення Українського народу, а повернення його до складу радянської імперії.
Подіями жовтня-листопада війна не скінчилась. Українці воювали в Європі до 8 травня 1945 року. На Батьківщині збройний спротив радянській владі тривав ще понад десятиліття...
До Дня вигнання нацистських окупантів, спільно із вчительським колективом Порицького ліцею, працівниками Порицького будинку культури, бібліотеки, духовенства, Порицького старостату та Історичного музею імені Василя Порика для учнів 8 -10 класів проведена історична година:" Тих днів у пам'яті не стерти і сьогодні". Для всіх присутніх біля пам' ятника загиблих односельчан у Другій світовій війні розповіли про цей день в історії, хронологію подій, причини та наслідки.
Учні школи та всі присутні долучились до церемонії покладання квітів до підніжжя пам'ятника загиблих односельчан та погруддя Василя Порика і вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих під час Другої світової війни. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну Перемогу над нацизмом









Коментарі

Популярні дописи з цього блогу