Щороку четверта субота листопада в Україні є Днем вшанування пам'яті жертв Голодоморів 1932-1933 років, а також масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. У 2024 році цей день припадає на 23 листопада
Голодомор-геноцид 1932-1933 років, влаштований комуністичним режимом Сталіна з метою зламати опір українців, знищити українську ідентичність і пам’ять про українську державність, перетворити селян на колгоспних рабів і отримати необмежений доступ до продовольчих ресурсів, досі є одним з найжахливіших у ХХ столітті злочинів проти людства.
З метою вшанування пам'яті жертв Голодомору та виховання цілісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження пам' яті, в КЗ "Історичний музей імені Василя Порика" проведена година пам‘яті "Голодомор - нищення ідентичності".
Захід відбувся за участі старости Порицького старостинського округу Валентини Маліновської, працівників Порицького Будинку культури, музею, Порицького клубу, філії-бібліотек села Порик і села Журавне та учнів 8 - 10 класів Журавненського ліцею під керівництвом заступника директора з виховної роботи Чернявської Катерини Володимирівни та вчителя української мови та літератури Березовської Оксани Володимирівни.
На захід також була запрошена жителька села Журавне Гуменюк Лариса Іванівна, яка в певний час працювала над пошуком даних про односельчан, які постраждали від Голодомору 1932-1933 років.
Ведуча заходу, директор Порицького Будинку культури, Табуленко Марія Леонідівна зазначила, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна з найстрашніших - Голодомор. Директор музею розповіла про хроніку подій 1920 - 1930 років в Україні, нагадала про причини і масштаби Голодомору.
Лариса Іванівна ознайомила з фактами Голодомору безпосередньо в селі Журавне та Олександрівка. Крім того, Лариса Іванівна передала до фондів музею зібрані списки громадян, які стали жертвами Голодомору.
Бібліотекар Алла Леонідівна Тушевська зачитала присутнім спогади про Голодомор Андрія Григоровича Яременка та Ніни Крохмальчик, з яких усі дізналися про подробиці виживання селян під час голоду.
На завершення учасники заходу, в знак скорботи запалили поминальні свічки та вшанували пам'ять мільйонів синів і доньок України тихою молитвою.
Коментарі
Дописати коментар